Viermi Hijami
Și țiganii noștri nomazi folosesc semi-pasta astfel: szomas, salasz, utasz, szamas, szanasz, utz. Timpul trecut prezintă următoarele forme: Țiganii migranți folosesc a doua formă a viermilor clavecin din Carpați: úlyom, úlyol, úlya etc.
005. Al Maeda - المائدة
În cazul țiganilor din Carpați, figurile din timpurile străvechi sunt aceleași cu cele ale transdanubienilor. Țiganii maghiari din Carpați folosesc cifrele atât ale nomazilor, cât și ale țiganilor maghiari din Transdanubia, cu diferența că a doua persoană din fiecare număr este: óveha, úveha, pluralul 1.
Țiganii din Carpați folosesc aici și formele verbale atât ale țiganilor transdanubieni, cât și ai țiganilor nomazi, cu excepția faptului că numărul unu din dialectul lor este 2. Beneficiarii mult: țiganii ovlo-i sau iaz oláh care călătoresc la țigani migranți; forma adjectivului este Óvindos sau Uvindos în cazul țiganilor maghiari și nomazi, Avindos în cazul țiganilor Oláh și numai Óvindo în Uvindo Avindo.
Formele modului de dorință ocupantă sunt aceleași cu formele modului de poziționare, cu excepția faptului că în fața lor se află conjugarea viermilor; p. În dialectul țiganilor Oláh, figura de actorie a timpului prezent corespunde exact cu cea a țiganilor nomazi, în timp ce figura suferindă este aceeași cu cea a țiganilor maghiari.
În cazul țiganilor Oláh, numărul de oxiuri care apar după infecție sub formă de pauză sună astfel: mei, iepe, iepe, mama, marene, marene; iar în forma suferinței corespunde cu cea a țiganilor din Carpați, cu excepția numărului individual 2. În cazul țiganilor Oláh, forma actorului ca suferință diferă de cea a țiganilor din Carpați prin faptul că numărul 2.
Dialectul țiganilor Oláh formează viitorul destul de diferit: forma activă a substantivului este marl marl pentru toți acești țigani, margyovel margyov pentru țiganii maghiari, carpați și oláh și mardov pentru țiganii nomazi margyovena.
Modul de comandă în formă de acțiune: mar, maras, maren, în forma suferindă: margyov, margyoven, pentru țiganii nomazi: mardov, mardoven.
Sub forma actorului care primește mult: mardo, sub forma celui care suferă: margyovalo, în cazul țiganilor nomazi mardovalo. În forma de acțiune a formei adverbiale, marindos, posibil marindo, într-o formă suferindă: margyivindos, posibil margyivindo, pe care țiganii rătăcitori o folosesc sub forma mardovindo. Sângele vieții viermilor hijab este, de asemenea, utilizat la țigani într-o structură precum „Am”, p.
Verbul existenței este folosit și în sensul suferinței cu destinatarul; p. Verbul de existență are sensul de a acționa asupra destinatarului în următoarele verbe: terdo a. La fel și celelalte ori. Există, de asemenea, verbe impersonale în limba țigănească care apar doar la a treia persoană din fiecare număr.
Acestea includ: dukhal doare; trebol must; țiganii Oláh folosesc chiar și următoarele în mod impersonal, în timpurile prezente, jumătate și viitoare: viermi hijab de perete, înspăimântători; aresol suficient; Îmi place sz'aleo, dragă; plăcut din real; trass nu contează, nimic; ceas trebul.
Dacă aceste substantive sunt la singular, acțiunea are o frecvență unică, dacă este la plural. Aceste substantive sunt: strănutul fundului; zgomot de cub; sunt asociate cu lel; ril vânt, ploaie strălucitoare, acestea merg cu del. Mod de semnificație Substantiv: lel kockarida; modul de comandă: lel tuke cubid a. Eructul pentru a exprima viermi hijab comuni este pluralul substantivului plural al lel 3.
Sufixele maghiare -hat, -het corespund și verbelor impersonale, care rămân neschimbate între pronumele personal și verb în toate modurile și timpurile. Aceste verbe: a saj a.
Folosit de unii țigani maghiari și toți germani în loc de ai lor, p. Negat: nastyi, nastyi, p. Saj poate fi folosit și ca verb independent. Astfel: me saj, I know, tu saj, you know, jov hijab worms own, you know, amen szastyi, we know, tumen szastyi, you know, jon szastyi, they know; eu nastyi, nu știu, tu nastyi, nu poți, jov joj nastyi, nu poți.
„Mustul” maghiar este exprimat în limba țigănească prin zumzet, după care a. Mulți țigani folosesc musinav în loc de zumzet, p.
Substantivul. Substantiv și adjectiv. Limba țigănească distinge încă doar două sexe gramaticale, masculin și feminin. Destinul obișnuit al imnului este -o sau consoană, femininul -i sau consoană. Există și câteva substantive de la capăt la cap masculin și feminin. În -pen, -be, pe, -bo, hijab viermi, verbele de încheiere substantivele sunt toate imnice.
Mult mai mult decât documente.
Luate din limbi străine, -os, -is sunt bărbați, -ka, -ica sunt femei, p. Lakatosné; jukel hn. Dog, dsiukli nn.
Adjective de cățea baro hn. Bari nn.
Perioada Revelației
Substantivele care se termină cu semnificație neînsuflețită sunt uneori excepțional de imnale. Limbajul țigan nu este, în general, foarte strict în aplicarea genului, p.
- Textul complet al „Fani kny”
- Tablete de vierme de nouă generație
Nu există nicio excepție pentru adjective: consoanele terminate în ambele sexe au o singură formă, p. Pentru antrenament, acestea sunt: 1. Substantive, p.
Ayaan Hirsi Ali - Un Faithless
Va fi feminin de la mascul dacă destinul -o se schimbă în -i; de data aceasta în Cehia-Moravia, Oláh și mulți țigani maghiari n, l, d, t, st, szt se transformă în ny, ly, gy, ty, sty, szty, p.
Uneori substantivele feminine sunt -ni, -nyi în țiganii maghiari și cehi-moravi, -nin în națiuni, care este forma principală a substantivelor vii, p. Numele masculin și feminin sunt adesea cuvinte destul de separate; p. În ceea ce privește formarea adjectivelor, trebuie remarcat faptul că limbajul țigan nu are niciun caz posesiv propriu-zis și, în schimb, folosește o anumită formă de adjective. Capitala fiecărui substantiv poate fi transformată într-un adjectiv cu următoarele sufixe: himen worms -eszkero hn.
Pentru mai multe persoane sau obiecte, antrenamentul -engero hn. Viermii femela-acero i, e hijab sunt transformați în gy, ly, ny, ty, sty și szty în țiganii turci, maghiari, oláh, sârbi, szerémsség și ceh-moravi.
Adjective A-tno, -utno loc sau timp adjective pentru paraziți în rapid, p.
- Fumatul vindecă sarcasmul, Révai the Great Lexicon, volumul Sodoma-Tarján () Arcanum Digital
- Exerciții de erecție Révai Great Lexicon, 6
- Pregătirea complexă a viermilor pentru adulți - Simptome speciale ale viermilor la copii, giardioză
- Viermi pregătiți pentru adulți Pregătirea complexă a viermilor pentru adulți
- Pregătirea complexă a viermilor pentru adulți, Viermii ca cauză a keratoamelor