Problema sănătății este importantă și pentru dumneavoastră?
Înscrieți-vă la buletinul nostru informativ și fiți informat cu privire la ofertele noastre!
Informații
Valoarea afișată este prețul redus cu reducerea!
Ameliorează simptomele de răceli și gripă (febră, cefalee, congestie nazală, durere în gât)
Descriere și parametri
1. Ce este pudra pentru soluție orală Coldrex MaxGrip mentol și fructe de pădure pentru soluție orală și pentru ce se utilizează?
Pudră de mentol și fructe de pădure Coldrex MaxGrip pentru soluție orală pentru adulți și copii și adolescenți cu vârsta peste 12 ani pentru simptome de răceală și gripă, cum ar fi cefalee, febră, dureri în gât, dureri la nivelul membrelor, congestie nazală și sinuzită) și este indicat pentru ameliorarea durerii pe termen scurt.
Pudra pentru soluție orală Coldrex MaxGrip mentol și fructe de pădure conține paracetamol, fenilefrină și acid ascorbic (vitamina C):
- paracetamolul are efecte analgezice și antipiretice,
- Clorhidratul de fenilefrină este un simpatomimetic care ameliorează curgerea nasului și a sinusurilor paranasale și ușurează respirația,
- Vitamina C ajută la compensarea pierderii naturale a vitaminei C în timpul răcelii și gripei, contribuind astfel la satisfacerea nevoilor crescute de vitamina C ale organismului.
2. Ce trebuie să știți înainte să utilizați mentol Coldrex MaxGrip și pudră aromată de fructe de pădure pentru soluție orală.
Pudra pentru soluție orală Coldrex MaxGrip mentol și fructe de pădure conține paracetamol și un agent anti-nazal.
Prin urmare, nu utilizați împreună cu alte produse care conțin paracetamol sau cu alte medicamente utilizate pentru tratarea răcelii, gripei și congestiei nazale.!
Nu utilizați mentol Coldrex MaxGrip și pudră de fructe sălbatice pentru soluție orală
- dacă sunteți alergic (hipersensibil) la paracetamol, fenilefrină, acid ascorbic sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament (enumerate la punctul 6).
- dacă luați antidepresive triciclice, beta-blocante sau alte antihipertensive.
- dacă luați în prezent sau ați încetat să luați așa-numitele medicamente monoaminooxidazice (MAO) pentru a vă trata depresia în ultimele două săptămâni.
- simpatomimetice (decongestionante, supresoare ale apetitului, psihostimulante asemănătoare amfetaminei).
- dacă aveți hipertiroidism.
- dacă aveți boli de inimă.
- dacă aveți boli cardiovasculare.
- dacă aveți tensiune arterială crescută.
- dacă sunteți diabetic.
Asigurați-vă că spuneți medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă luați, ați luat recent sau s-ar putea să luați orice alte medicamente, inclusiv medicamente eliberate fără prescripție medicală și medicamente pe bază de plante.
Sarcina și alăptarea
Nu luați acest medicament în timpul sarcinii și alăptării fără supraveghere medicală.
Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.
Efecte asupra capacității de a conduce vehicule și de a folosi utilaje
Acest medicament poate provoca amețeli. În acest caz, nu conduceți și nu folosiți niciun instrument sau utilaj.
Pudra pentru soluție orală Coldrex MaxGrip mentol și fructe de pădure conține zaharoză, aspartam, coloranți (galben apus) și sodiu și conține
- Conține 5 g zaharoză pe porție. Poate provoca cariile dentare. Dacă medicul dumneavoastră v-a spus că aveți intoleranță la unele zaharuri, contactați medicul înainte de a lua acest medicament.
- Conține o sursă de fenilalanină. Fenilalanina se formează după degradare și poate fi dăunătoare la pacienții cu fenilcetonurie.
- Conține excipienți Galben apus (E 110) și purpuriu (E 122), care pot provoca reacții alergice.
- Acest medicament conține 117 mg sodiu pe plic, care trebuie luat în considerare de pacienții care urmează o dietă controlată de sodiu.
3. Cum se utilizează mentolul Coldrex MaxGrip și pudra de aromă de fructe de pădure pentru soluție orală?
Adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă nu sunteți sigur dacă puteți lua acest medicament.!
Utilizați întotdeauna acest medicament exact așa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul sau farmacistul. Dacă nu sunteți sigur de doză, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.
4. Posibile efecte secundare
5. Cum se păstrează mentolul Coldrex MaxGrip și pudra de aromă de fructe de pădure pentru soluție orală?
A nu se păstra la temperaturi peste 30 ° C.
A nu se lăsa la îndemâna și vederea copiilor!
Nu utilizați acest medicament după data de expirare înscrisă pe cutie. Data de expirare se referă la ultima zi a lunii respective.
Nu aruncați niciun medicament pe calea apei uzate sau a reziduurilor menajere. Întrebați farmacistul ce să faceți cu orice medicament pe care nu îl mai utilizați. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.
6. Conținutul pachetului și alte informații
Ce conține pudra pentru soluție orală Coldrex MaxGrip mentol și fructe de pădure aromatizate
- Substanțele active sunt paracetamol, clorhidrat de fenilefrină și acid ascorbic (vitamina C). Fiecare plic conține 1000 mg paracetamol, 10 mg clorhidrat de fenilefrină și 70 mg acid ascorbic.
- Alte ingrediente: zaharoză, citrat de sodiu anhidru, acid tartric, aspartam, aromă de fructe și vopsea de coacăze negre Euroblend (galben apus E 110, Crimson E 122 și verde S E 142)
Cum arată produsul și conținutul ambalajului
Aspect: pulbere de culoare roz trandafir cu o pudră caracteristică parfumată cu mentol.
Ambalare: 7,6 g pulbere în sac de hârtie/polietilenă/folie de aluminiu/polietilenă.
5 sau 10 plicuri într-o cutie.
Este posibil ca nu toate mărimile de ambalaj să fie comercializate.
- COLDREX MaxGrip mentol și pudră aromată de fructe de pădure pentru soluție orală prospect
- Dawtona a curățat roșii întregi conservate 400g, 303 FT LEGUME ȘI CONSERVATE DE FRUCTE
- FIG - un fruct vindecător cultivat din cele mai vechi timpuri - Șofran adevărat
- Obosit și obosit face ca sucul de fructe sau de legume să fie energic
- Győri JóReggelt! Conținutul de calorii, proteine, grăsimi, carbohidrați din biscuiții cu fructe de pădure